Trawnik bez chwastów? To możliwe

by Marta

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z trawnika i decyduje się na założenie warzywniaka. W ten sposób można cieszyć się własną uprawą warzyw. Oczywiście nie każdy ma na to czas i ochotę. Dużym ułatwieniem będzie założenie trawnika syntetycznego. Wystarczy dociąć go na wymiar w celu uzyskania pożądanego efektu. Obecnie można przebierać w rodzajach i kolorach, więc znalezienie idealnej murawy stało się bardzo łatwe. W przypadku sztucznego trawnika nie trzeba dużych nakładów pracy ani czasu. Łatwo utrzymać go w czystości. Można zapomnieć o przeróżnych pracach ogrodowych.

Jakie zalety ma sztuczna trawa?

Syntetyczna trawa powstała z myślą o piłkarzach. Miała zastąpić naturalną murawę, która bardzo szybko się zużywała. Na początku drugiej połowy XX wieku pojawiła się syntetyczna trawa pierwszej generacji, która nie spotkała się z dobrymi opiniami. Były one wręcz negatywne ze względu na niekomfortowe użytkowanie, wysokie ryzyko doznania urazu. Łatwo było o kontuzję po upadku na twarde podłoże. Inaczej wygląda to w przypadku obecnie dostępnej murawy. Ma ona elastyczny spód, do którego przyczepia się włókna polipropylenowe lub polietylenowe. Mogą być one także nylonowe. Dodatkowa warstwa lateksowa zwiększa wytrzymałość, chroni przed działaniem szeregu innych niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sztuczna trawa ogrodowa cieszy się sporą popularnością, występuje w wielu wariantach. Można szybko się o tym przekonać po wejściu na stronę https://trawa-krajobrazowa.pl/. Jeśli trawnik ma być intensywnie eksploatowany, to warto wybrać murawę boiskową. Z kolei osobom, którym zależy przede wszystkim na walorach dekoracyjnych, można śmiało polecić trawę krajobrazową. Jest ona niezwykle miękka w dotyku. Chodzenie po niej boso pozwala poczuć się jak podczas stąpania po naturalnej murawie. Na korzyść syntetycznej trawy przemawia szybki i łatwy montaż. Można także liczyć na niskie koszty utrzymania, bezproblemową pielęgnację. Wszystko to przekłada się na sporą oszczędność czasu. Sztuczna trawa może składać się z pojedynczych pasemek. Inną opcją jest trawnik ze skręconej i ponacinanej taśmy.

Kiedy warto zdecydować się na założenie trawnika sztucznego?

Świetnym rozwiązaniem będzie sztuczna trawa na balkon, taras i płaski dach. Syntetyczna murawa idealnie pasuje do wszystkich kwiatów i mebli ogrodowych. Chodzenie po niej sprawia niezwykłą przyjemność. Rewelacyjnie nadaje się do zakamuflowania starych płytek podłogowych, desek lub wykładziny. Ogrody i prywatne posesje to idealne miejsce na montaż sztucznej trawy. Można liczyć na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Znika problem z chwastami.

Nie wymaga podlewania, koszenia i nawożenia. Sztuczna trawa do ogrodu jest bezpieczna w użytkowaniu. Świetnie amortyzuje upadki. Jest to produkt przyjazny dla dzieci. Można liczyć na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Syntetyczna trawa będzie idealnym rozwiązaniem tam, gdzie ma być intensywnie eksploatowana. Nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem promieniowania słonecznego, opadów i innych niesprzyjających warunków atmosferycznych. Warto zamontować trawnik z rolki na placu zabaw. Świetnie nadaje się na pola namiotowe i kempingi.

You may also like

Leave a Comment