Jak zwalczyć ślimaki w ogrodzie

Jak zwalczyć ślimaki w ogrodzie

by Redaktor

Wybierz odpowiedni rodzaj produktu do zwalczania ślimaków

Preparaty do zwalczania szkodników są zwykle dostępne w postaci proszku lub płynu, z którego można zrobić spray na ślimaki. Wybierając preparat ze ślimaka, zwróć uwagę na stopień jego toksyczności. Warto kupić preparat oznaczony cyfrą V, co oznacza, że ​​jest łagodny i nie będzie stanowił zagrożenia dla roślin.

Do zwalczania ślimaków można użyć leku, którego substancją czynną jest metaldehyd. Najwygodniejszą postacią takich preparatów są granulki. Aby działanie było skuteczne, preparat należy rozprowadzić w godzinach popołudniowych lub wieczornych przed zjedzeniem ślimaków. Jednorazowe użycie takich środków może być mało skuteczne, ponieważ jaja i młode osobniki mają duże szanse na przeżycie. Dlatego zabieg chemiczny należy powtórzyć kilka razy.

Ekologicznym podejściem do walki ze ślimakami może być również stosowanie preparatów nicieni. Jeśli zamoczysz podłoże, w którym rosną rośliny, stworzenia te zaatakują ślimaki. Z ich pomocą skutecznie wyeliminujesz szkodniki i odstraszysz je jeszcze bardziej.

Jak pozbyć się slimaków

Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do pracy

Każdy ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ochrony i wielu innych rzeczy, którym poświęcasz dużo czasu. Jednak bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie potencjalne zagrożenia, aby można je było jak najszybciej skutecznie wyeliminować, czasami przy użyciu insektycydów, insektycydów. Bez względu na to, jak bardzo kochasz krajobraz na swoim podwórku, różne szkodniki i owady w końcu zaatakują te rośliny, więc stosowanie domowych środków owadobójczych może to zminimalizować. Dlatego ważne jest, aby szybko działać z pestycydami. Owady mogą zniszczyć wszystko w mgnieniu oka, więc musisz być czujny. Pamiętaj, u nas znajdziesz również insektycyd do roślin doniczkowych.

Najnowszy przewodnik po urządzaniu ogrodu jest już dostępny do pobrania! Dowiesz się między innymi, jak urządzić piękny ogród, którym będziesz się cieszyć przez wiele lat, na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu ogrodu i roślin, jak założyć i pielęgnować trawnik oraz jakimi sprzętami i narzędziami przyda się przy pielęgnacji ogrodu, ścieżek i podjazdów Bardzo przydatne są materiały, to z czego wykonany jest taras oraz powierzchnia na której jest postawiony.

Błędy hibernują na ziemi. Jesienią kopałem zarośnięte pole, które było opuszczone przez 20 lat. Mieli trzęsienie ziemi. Już wiem skąd się biorą w moim ogrodzie. Zbieram je ręcznie i miałem ich wiele w ciągu ostatniego roku. Próbowałem …

Stwórz skuteczny plan zwalczania ślimaków

Opisując sposoby radzenia sobie ze ślimakami, nie możemy zapomnieć o środkach zapobiegających ich pojawianiu się. Obejmuje to oczywiście wysiewanie i sadzenie roślin odstraszających ślimaki, takich jak lawenda, krwawnik pospolity czy nasturcja. Ich zapach odstraszy ślimaki, które niechętnie odwiedzają nasze ogrody. Ślimaki również nie lubią twardych, kolczastych roślin, więc rzadko widujemy je jedzące liście lub pąki róży. Jeśli uznają, że roślina jest dla nich zbyt niesmaczna, będą szukać łatwiejszej zdobyczy gdzie indziej. Sprzątanie jest opłacalne, gdy szukasz sposobów na zmniejszenie liczby ślimaków w ogrodzie. Stosy kłód, desek, gałęzi lub wiader kompostowych są szczególnie ulubionym miejscem tych zwierząt i mogą służyć jako schronienie. Chętnie chowają się również w skoszonej trawie lub mokrych rowach, więc dbając o to, co zostało w ogrodzie, dobrze jest usunąć wszelkie potencjalne schronienia dla ślimaków i lęgowiska. Ślimaki uwielbiają cień, wilgoć i cień, więc walcząc ze ślimakami, najlepiej jak najbardziej ograniczyć obecność tych miejsc w ogrodzie.

Aby przestać myśleć o tym, jak odstraszyć ślimaki, podejmij odpowiednie środki ostrożności. W tym przypadku również masz kilka możliwości skutecznego odstraszenia ślimaka. W walce ze ślimakami można wykorzystać rośliny, które je odstraszają i nie są dla nich zbyt smaczne. Tę roślinę najlepiej sadzić wzdłuż łóżka, aby uzyskać naturalną barierę, przez którą ślimaki nie będą chciały się przedostać.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki ze ślimakami w domu jest układanie „ścieżek” z wapna gaszonego między grządkami. Wapno może poważnie poparzyć delikatną skórę ślimaka i spowodować jego śmierć. Średnia ilość użytego wapna wynosi około 4 kg na 100 m². Zabieg najlepiej przeprowadzać w nocy, kiedy nadejście chłodu zachęci ślimaki do opuszczenia swoich kryjówek. Jeśli szkodników jest dużo, najlepsze efekty uzyskasz powtarzając zabieg 2-3 razy w odstępach godzinnych.

Jakie są sposoby na pozbycie się slimaków z ogrodu

Postępuj zgodnie z instrukcją użytkowania produktu

Przypominamy również, że środki ochrony roślin muszą być stosowane w sposób bezpieczny. Przed każdym użyciem przeczytaj etykietę i informacje o produkcie. Należy zwracać uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia i stosować się do zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

You may also like

Leave a Comment