Co odstraszy komary w ogrodzie

Co odstraszy komary w ogrodzie

by Redaktor

Unikaj stojącej wody

Należy również pamiętać, aby nie przelać roślin. Jeśli wody jest za dużo, młode pędy pękają i obumierają. Jeśli usuniemy komary z naszego ogródka przed pierwszymi przymrozkami, możemy je uratować na następny sezon. Pędy należy skrócić, a pojemniki umieścić w chłodnym pomieszczeniu (10-15°C).

Zwróć szczególną uwagę na wszelkie źródła wody, takie jak ozdobne stawy, które powinny być pełne ryb, a także zatkane rynny, dziury po drzewach lub klomby, które nie odprowadzają prawidłowo wody. Usunięcie nadmiaru wody może wiele zdziałać, ponieważ komary potrzebują tylko 2,5 cm wody do rozmnażania.

24 stycznia Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nominacje do Oscarów. Jednym z aktorów, który miał szansę na zdobycie słynnej statuetki był Colin Farrell. To pierwsza nominacja w jego karierze. Była ukochana aktora, Alicja Bachleda Curuś, wrzuciła do sieci wideo, na którym widać, jak go wspiera.

Jak unikać komarów

Określ, co przyciąga komary

Komary to owady, a ich obecność może być uciążliwa, gdy przebywasz na zewnątrz. Co może odstraszać komary? Sposobów na pozbycie się ich jest wiele: użyj repelentów roślinnych, perfum lub ultradźwięków. Na rynku dostępnych jest również wiele repelentów w postaci aerozolu, płynu lub maści. Warto pamiętać o stosowaniu jednej z tych metod, szczególnie w przypadku dzieci.

Rosiczka i daktyle działają również dobrze na komary, które wabią owady silnym zapachem, a następnie je zjadają. Komary są również odstraszane przez lewe kadzidło, które jest powszechnie nazywane komarami. Zawiera silne aromatyczne olejki eteryczne, które skutecznie odstraszają owady.

Skutkiem ukąszenia komara jest zaczerwienienie, pęcherze i nieprzyjemne swędzenie skóry. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na zwalczanie komarów w ogrodzie, zmniejszenie liczby tych owadów lub powstrzymanie ich przed atakowaniem nas w ogrodzie. Urządzając nasze ogrody często nie zdajemy sobie sprawy, że tworząc zacienione, wilgotne zakątki, przyciągamy nawet komary. Uwielbiają wilgoć, ale słońce i susza nie są dla nich dobre. Z reguły nie stanowią więc dla nas zagrożenia na otwartej przestrzeni w słoneczne, ciepłe dni. Komary w ogrodzie dokuczają tylko w chłodne wieczory lub deszczowe dni.

Używaj repelentów i moskitier

Dość popularną metodą odstraszania komarów jest stosowanie różnego rodzaju repelentów w sprayu. Badania wykazały, że najskuteczniejsze okazały się preparaty zawierające DEET i Icadin, jednak należy je stosować ostrożnie, ponieważ są toksyczne i w dużych dawkach mogą być niebezpieczne. Leków tych należy unikać u dzieci i kobiet w ciąży oraz nie należy ich rozpylać na twarz (lepiej trzymać preparat w dłoniach i nakładać na czoło i policzki, aby uniknąć wdychania substancji).

Ocet jest również skuteczny w odstraszaniu komarów ze względu na jego silny, charakterystyczny zapach. Najskuteczniejszym sposobem zabijania komarów jest trzymanie obok łóżka gąbki nasączonej octem. Wystarczy jednak postawić go na parapecie obok otwartego okna. Najlepiej użyć octu z liści orzecha włoskiego.

Podróżując na łonie natury, warto zabezpieczyć się przed ukąszeniami skutecznymi metodami odstraszania komarów. Na pytanie, jak odstraszyć komary, pojawia się odpowiedź: chemia lub domowe sposoby. O ile te pierwsze są skuteczne, o tyle nie należy ich nadużywać i nie powinny stosować dzieci, ale warto wiedzieć, jakie produkty pomagają w każdej kuchni.

Przede wszystkim unikaj ugryzień

nie popadaj w depresję

Bez względu na to, jak silny jest zapach kota, nigdy nie należy krzyczeć ani karać swojego kota. To po prostu zwiększa jego poziom stresu i liczbę miejsc, w których zamierza siusiu. Jeśli kot wraca w to samo miejsce, aby oddać mocz, spróbuj urządzić w tym miejscu miejsce do zabawy lub spania. To pomoże mu kojarzyć to miejsce z czasem relaksu, a nie z poczuciem lęku.

Najlepiej unikać naturalnego środowiska owadów, zwłaszcza krzewów liściastych w pobliżu jezior, rzek, stawów lub lagun. Chcąc być bezpiecznym w ogrodzie czy na kempingu, można stosować nie tylko repelenty, ale także świece zapachowe lub specjalne kadzidełka, czyli inne formy repelentów.

Jakie są sposoby na uniknięcie komarów

Zidentyfikuj potencjalne lęgowiska komarów

Rośliny odstraszające komary są niszczone przez komary, które co noc bzyczą Twój ogród, taras lub balkon. Czy jest jakiś sposób na odstraszenie komarów bez użycia chemicznych sprayów, świec, lampek i innych urządzeń? Odpowiedź jest prosta – posadź rośliny odstraszające komary. 5 roślin, których komary najbardziej nienawidzą! jeszcze…

Na rynku dostępny jest również środek odstraszający komary w postaci niewielkiego urządzenia, które po podłączeniu do prądu emituje fale ultradźwiękowe o częstotliwości około 230 V. Fale ultradźwiękowe są niesłyszalne dla ludzkich uszu i zwierząt domowych.Dźwięki te prawdopodobnie oddziałują na układ nerwowy komarów, odstraszając je. Zasięg urządzenia to około 7-10 m.

You may also like

1 comment

Beata 26 stycznia, 2023 - 4:44 pm

Super artykuł o tym jak poradzić sobie z komarami

Reply

Leave a Comment